Drafteam Broszura

  Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych.
  Automatyzacja procesów produkcyjnych.

  POBIERZ PDF

  Budowa maszyn

  Zapewniamy kompleksową obsługę w dziedzinie budowy maszyn. Jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązania do różnych gałęzi przemysłu. Projekty rozpoczynamy opracowaniem koncepcji automatyzacji procesu, a kończymy dostarczeniem działającego urządzenia gotowego do rozpoczęcia produkcji. W koncepcji najczęściej jest zawarta wizualizacja wraz z opisem działania maszyny oraz analiza czasu cyklu. Wykonujemy zarówno pojedyncze stanowiska jak i całe linie technologiczne. Po otrzymaniu zamówienia tworzymy harmonogram wykonania zlecenia, który zawiera poszczególne etapy oraz najważniejsze daty.

  Oferujemy urządzenia oparte o nasze standaryzowane platformy maszynowe lub stosujemy się do standardów klienta. Na maszynach implementujemy szeroką gamę rozwiązań montażowych i kontrolnych, zawsze mając na uwadze optymalizację procesu technologicznego i zasadność ekonomiczną. Jesteśmy w stanie zapewnić identyfikowalność produktu stosując odpowiednie systemy. Rodzaj systemu transportu produktów pomiędzy poszczególnymi maszynami dopasowujemy do wymagań konkretnej linii produkcyjnej.

  Na życzenie klienta nasze maszyny możemy dodatkowo wyposażyć m. in. w możliwość zdalnego dostępu oraz monitoring wizyjny, które ułatwiają nam śledzenie, analizę pracy urządzenia i szybkie rozwiązywanie problemów. Te funkcjonalności mogą zostać udostępnione dla działu utrzymania ruchu klienta.

  Jedną z naszych specjalizacji są maszyny w wykonaniu Ex (zgodne z dyrektywą ATEX), które znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Poprzez odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne oraz przejście procesu certyfikacji zapewniamy możliwość bezpiecznego użytkowania naszych maszyn nawet w najtrudniejszych warunkach.

  Kolejnym ze znaczących obszarów naszej działalności są różnego rodzaju procesy laserowe. Projektujemy i budujemy maszyny wykorzystujące technologię fiber oraz CO2. Nasze rozwiązania nadają się do czyszczenia, cięcia, grawerowania laserowego. Jesteśmy jednym z nielicznych producentów systemów do czyszczenia laserowego w Polsce.

  Maszyny projektujemy i produkujemy wykorzystując najnowsze zdobycze techniki oraz stosując się do obowiązujących dyrektyw i norm. Szczególną uwagę poświęcamy bezpieczeństwu użytkowania naszych produktów.