Drafteam Broszura

  Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych.
  Automatyzacja procesów produkcyjnych.

  POBIERZ PDF

  Znakowanie i grawerowanie

  Metale

  Znakowanie i grawerowanie laserowe elementów metalowych to jedna z głównych dziedzin, gdzie stosuje się tę technologię laserową. Możliwości są tu ogromne – od grawerowania dowolnych kształtów na produktach, po nanoszenie kodów QR na komponenty samochodowe w celu przypisania ich do np. konkretnej partii produkcyjnej.

  Tworzywa sztuczne

  Znakowanie i grawerowanie laserowe tworzyw ma często miejsce w przypadku konieczności naniesienia oznaczeń bezpośrednio na produkt. W zależności od rodzaju materiału konieczne jest dobranie odpowiedniej technologii znakowania oraz parametrów, które zapewnią wymaganą trwałość nanoszonemu oznaczeniu. Znakowane mogą być m.in. ABS, nylon, poliwęglan, polipropylen i polietylen.

  Szkło i ceramika

  Znakowanie i grawerowanie laserowe szkła i ceramiki pozwala na szybkie, precyzyjne, czyste i tanie nanoszenie na elementy np. zdobień. Możemy dostarczyć rozwiązania pozwalające na wykonywanie tego typu operacji zarówno na elementach płaskich jak i okrągłych. Technologia ta jest bardzo często wykorzystywana przy produkcji gadżetów reklamowych.

  Guma

  Laserowe znakowanie gumy jest wspaniałym sposobem usprawnienia procesów produkcyjnych. Doskonale sprawdza się w przemyśle motoryzacyjnym i obuwniczym. Dzięki temu konieczność wykonywania drogich modyfikacji form odlewniczych zostaje wyeliminowana i zastąpiona bardzo elastycznym procesem laserowym, w którym zmiana grawerowanego w gumie kształtu jest błyskawiczna. Proces laserowego grawerowania gumy może być również wykorzystywany do szybkiego prototypowania bieżników.

  Tekstylia

  Laserowe znakowanie tekstyliów pozwala na błyskawiczne i powtarzalne uzyskiwania na materiale wzoru imitującego przytarcia. Proces ten może być połączony z laserowy wycinaniem materiałów tekstylnych co bardzo przyspiesza proces produkcyjny, wynosząc go na kolejny poziom zaawansowania.

  Marking on the fly

  MOTF ( Marking on the fly ) – znakowanie w locie – nasze systemy laserowe posiadają możliwość znakowania elementów pozostających w ruchu. Umożliwia to nanoszenie oznaczeń na elementy transportowane np. przenośnikiem taśmowym, bez konieczności jego zatrzymywania oraz dokładnego pozycjonowania elementów – dzięki temu uzyskuje się znaczące obniżenie czasu cyklu produkcyjnego i kosztów wykonania linii produkcyjnej. Znakowanie wykonane w ten sposób absolutnie nie ustępuje jakością znakowaniu stacjonarnemu. Wykorzystanie tej technologii znacząco zwiększa wydajność linii produkcyjnych i doskonale sprawdza się m.in. w branży spożywczej, medycznej czy elektronicznej.