Drafteam Broszura

  Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych.
  Automatyzacja procesów produkcyjnych.

  POBIERZ PDF

  Spawanie laserowe

  Metale

  Spawanie laserowe metali jest procesem od dawna wykorzystywanym w różnych gałęziach przemysłu. W miarę rozwoju technologii laserowych, wachlarz potencjalnych możliwości zastosowania stale rośnie. W zależności od potrzeb możliwe jest spawanie w technologii kondukcyjnej, punktowej lub z głębokim wtopieniem, dzięki co pozwala na łączenie zarówno elementów cienko- i grubościennych. Nasze systemy spawające możemy dodatkowo wyposażyć w system wizyjny, gwarantujący kontrolę powstającej spoiny w czasie rzeczywistym.

  Tworzywa sztuczne

  Laserowe zgrzewanie tworzyw sztucznych jest kolejnym z obszarów, gdzie technologia laserowa wypiera inne, dotychczas stosowane. Przykładem jest łączenie elementów zawierających komponenty wrażliwe na drgania, co na starcie dyskwalifikuje technologię zgrzewania ultradźwiękowego. Laserowo można zgrzewać różne rodzaje tworzyw, jednak najlepiej poddają mu się te z niską zawartością włókna szklanego. Do dobrania odpowiedniej technologii spawania i najbardziej korzystnego systemu laserowego konieczne jest dokładne przeanalizowanie potencjalnej aplikacji.

  Baterie/akumulatory

  Laserowe spawanie ogniw bateryjnych niepodzielnie króluje w przypadku produkcji źródeł zasilania dla szeroko pojętej branży e-mobility. Dzięki precyzji, powtarzalności oraz wysokiemu poziomowi kontroli nad procesem jest to technologia coraz chętniej wykorzystywana przez naszych klientów. Spawanie laserowe może zostać wykorzystane zarówno w przypadku ogniw kieszeniowych jak i cylindrycznych. Można je także stosować do spawania osłon pakietów bateryjnych i szynoprzewodów.

  Wymienniki ciepła

  Laserowe spawanie wymienników ciepła w połączeniu z zastosowaniem robotów przemysłowych i automatycznych stacji montażowych znacznie przyspieszyło rozwój tej dziedziny przemysłu. Spawanie laserowe można stosować zarówno dla wymienników, w których skład wchodzą arkusze blachy jak i elementy rurowe. Dzięki naszemu kompleksowemu podejściu naszym klientom możemy dostarczyć rozwiązania gotowe do pracy, w postaci stacji automatycznej z zaimplementowanym systemem laserowym.

  Copper hairpins

  Laserowe spawanie wyprowadzeń uzwojeń silników elektrycznych jest technologią coraz częściej stosowaną we współczesnym przemyśle w związku z unowocześnioną konstrukcją uzwojeń silnikowych. Wykorzystanie technologii laserowej w tym procesie, przy zapewnieniu odpowiedniego bazowania spawanych elementów, gwarantuje nieporównywalnie szybszy przebieg procesu w porównaniu do dotychczas stosowanych technologii. Spawanie nie jest jedynym procesem laserowym, który można wykorzystać w przypadku nowoczesnych uzwojeń silnikowych – czyszczenie laserowe (ablacja) sprawdza się doskonale przy przygotowaniu końcówek wyprowadzeń do procesu spawania. Obie wspomniane aplikacje mogą zostać zrealizowane z użyciem systemów laserowych i maszyn przemysłowych, których jesteśmy producentem.