Drafteam Broszura

  Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych.
  Automatyzacja procesów produkcyjnych.

  POBIERZ PDF

  Czyszczenie laserowe

  Usuwanie farby

  Selektywne usuwanie fragmentów powłoki lakierniczej jest szczególnie ważne i pożądane w przypadku elementów stosowanych w samochodach elektrycznych. Wynika to z konieczności uzyskania przewodności elektrycznej przy zachowaniu własności antykorozyjnych. Stosując technologię laserowego czyszczenia jesteśmy w stanie usunąć powłokę lakierniczą nie uszkadzając powłoki antykorozyjnej (np. ocynku).

  Usuwanie rdzy

  Laserowe usuwanie rdzy jest możliwe z wykorzystaniem dostarczanych przez nas systemów laserowych. Pozbywanie się rdzy w ten sposób jest szybkie i bardzo dokładne, a wyczyszczona w ten sposób powierzchnia nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki przed kolejnymi operacjami technologicznymi.

  Usuwanie zanieczyszczeń

  Laserowe usuwanie zanieczyszczeń jest doskonałym sposobem na przygotowanie zabrudzonej lub zaolejonej powierzchni do kolejnych procesów technologicznych, np. do malowania. Proces jest szybki i dokładny, a wyczyszczone w ten sposób powierzchnie nie wymagają żadnej dodatkowej obróbki.

  Czyszczenie spawów

  Laserowe czyszczenie spawów sprawdza się doskonale w przemyśle motoryzacyjnym. Korzystając z naszych zautomatyzowanych systemów czyszczących możliwe jest przeprowadzanie operacji tego typu na elementach o bardzo skomplikowanych kształtach. Elementy wyczyszczone w ten sposób nie wymagają żadnej dodatkowej obróbki przed malowaniem.

  Przygotowanie powierzchni i strukturyzacja

  Laserowe przygotowanie powierzchni i strukturyzacja są doskonałymi sposobami obróbki elementów np. przed klejeniem. Klejonym powierzchniom, oprócz dokładnego wyczyszczenia, może zostać nadana specjalna mikrostruktura ułatwiająca proces czyszczenia. Strukturyzacja może również zostać wykorzystana do zwiększenia sił tarcia, w przypadku wciskowego łączenia elementów.

  Czyszczenie form wtryskowych i odlewniczych

  Czyszczenie form wtryskowych i odlewniczych jest dziedziną gdzie technologia czyszczenia laserowego nie ma sobie równych. Wszystkie zanieczyszczenie zostają i pozostałości procesowe zostają bez kontaktowo usunięte, co zapewnia 100% ochronę tych drogich elementów.

  Obróbka płytek PCB

  Laserowe znakowanie i czyszczenie płytek PCB wprowadza zupełnie nowe możliwości do dotychczasowych procesów produkcyjnych. Stosując czyszczenie laserowe możemy zarówno pozbyć się niechcianych zanieczyszczeń jak i odpowiednio przygotować powierzchnię do lutowania.

  Czyszczenie elewacji budynkowych

  Laserowe czyszczenie elewacji budynkowych jest szybkim, bardzo wydajnym i przede wszystkim bezpiecznym sposobem usuwania zanieczyszczeń zarówno w przypadku budowli współczesnych i jak i zabytkowych. Do zastosowania w tych aplikacjach przewidujemy specjalne, modułowe konstrukcje naszych systemów.